Wykorzystujemy pliki cookies zgodnie z zasadami określonymi w instrukcji korzystania z BIP. W każdej chwili możesz skasować i zablokować cookies w Twojej przeglądarce.
 
Logo BNL
RSS
A A A K
Biuro Nasiennictwa Leśnego

Nowa regionalizacja - zasady mieszania i mapa cyfrowa

16.02.2016

Przypominamy, że w dniu 21 grudnia 2015 roku weszło w życie rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 29 lipca 2015 roku w sprawie wykazu, obszarów i map regionów pochodzenia leśnego materiału rozmnożeniowego (Dz.U. z 2015 r. poz. 1425), w związku z tym funkcjonuje nowy podział kraju na regiony pochodzenia.

Zgodnie z art. 37 ustawy o leśnym materiale rozmnożeniowym z dnia 7 czerwca 2001r. (tekst jednolity Dz.U. z 2015 poz.1092) dopuszcza się mieszanie leśnego materiału rozmnożeniowego, wyprodukowanego z leśnego materiału podstawowego zarejestrowanego w Krajowym Rejestrze pod więcej niż jednym numerem rejestrowym należącego do kategorii ze zidentyfikowanego źródła, jeżeli pochodzi z tego samego regionu pochodzenia.

Opracowując zgłoszenie planowanej czynności mieszania należy uwzględnić nową regionalizację, również dla lmr-u, który pochodzi z regionów oznakowanych starymi symbolami (kierując się nazwą gminy).

Dla osób zainteresowanych pobraniem cyfrowych map obrazujących przebieg nowych regionów pochodzenia udostępniono dane geometryczne do wyboru w dwóch formatach- SHP i KML. Można je pobrać pod adresem ftp://bnl.gov.pl.

Opublikował: Krzysztof Supruniuk
Publikacja dnia: 16.02.2016

Dokument oglądany razy: 5186
« inne aktualności
bip.gov.pl
mos.gov.pl logo
epuap.gov.pl logo

Biuro Nasiennictwa Leśnego
ul. Rakowiecka 30, 02-528 Warszawa, email: bnl@bnl.gov.pl